DOMACÍ NABÍJEČKY AUTOMOBILŮ
JEDNODUCHÝ KONFIGURÁTOR
POHODLNÁ ONLINE PLATBA

Videonávod - Jak podat žádost o dotaci

Ještě než začnete vyplňovat formulář pro získání dotace, připravte si číslo Vašeho bankovního účtu, na který́ se bude proplácet podpora a pokud nemáte zřízenou eIdentitu, požádejte o její zřízení. Bez ní není možné ověřit totožnost uživatele online služeb veřejné správy.

Níže zobrazené video vám poradí jak projít krok po kroku formulářem na stránkách Státního fondu životního prostředí ČR a podat žádost o dotaci v programu Nová zelená úsporám. Pro dotace spojené s ekomobilitou je oproti videu pár odlišností, které uvádíme zde:

  • V čase 1:06 - Klikněte na tlačítko "přidat další aktivitu". Nyní vyberte kategorii D - adaptační a mitigační opatření, následně D.4 ekomobilita, následně dobíjecí stanice pro elektromobily a potvrďte výběr.
  • V čase 2:33 - Klikněte na tlačítko "změna parametrů" a zvolte počet dobíjecích bodů, tudíž počet nabíjecích stanic k Vašemu domu. Maximální počet jsou dvě. Uložte data a klikněte na tlačítko "pokračovat".
  • V čase 3:09 - jak píše návod, skutečné výdaje doložíte až při doložení realizace projektu. Nesmíte ovšem zapomenout, že výše dotace je 50 %, proto můžou být celkové náklady až 120.000,- a výše dotace by v takovém případě byla 60.000,-, tedy maximální výše.
  • V čase 3:58 - do přílohy přiložte naší vyplněnou technickou zprávu + výkresovou část (podklady získáte od naší společnosti), jak zmiňují závazné pokyny pro žadatele.