DOMACÍ NABÍJEČKY AUTOMOBILŮ
JEDNODUCHÝ KONFIGURÁTOR
POHODLNÁ ONLINE PLATBA

Jak na pořízení wallboxu a získání dotace - krok za krokem

Přemýšlíte o nákupu našeho wallboxu EVmate a současně chcete požádat o dotaci v programu Nová zelená úsporám? Tento dotační program pro soukromé osoby, který byl spuštěn 12. října 2021, podporuje pořízení a instalaci domácí nástěnné nabíječky elektromobilů (wallboxu) všem zájemcům a to BEZ podmínky vlastnit elektromobil. Maximální výše dotace je 50% z prokázaných nákladů. Plánujete nákup elektrického vozu v budoucnu nebo jen chcete být připraveni a využít nynější dotace? Stále však nevíte, pro který konkrétní elektrický vůz se jednou rozhodnete, a nechcete studovat všechny technické detaily? Dle našich zkušeností jsme pro Vás vybrali jednu z našich nabíječek, která je vhodná pro drtivou většinu stávajících i budoucích elektrických vozidel a připravili jednoduchý návod, jak postupovat, abyste splnili požadavky a kritéria dotace.

Jak požádat o dotaci?

Tomuto tématu se věnuje náš samostatný článek obsahující videonávod, podle kterého zvládnete podat žádost během pár okamžiků - klikněte na tento článek. Chcete-li, aby naše společnost vyplnila podklady za Vás, je možné si u nás objednat tuto službu, která je zpoplatněna částkou 3.800 Kč a ZDE najdete přehled co vše služba obsahuje.

Jakou "univerzální" nabíječku vybrat?

Doporučujeme jednoznačně model EVmate 01/2-3-16 ve standardním provedení s instalací na zeď a připojením k napájení přes třífázovou pětikolíkovou průmyslovou zásuvku. Jedná se o třífázový wallbox s nabíjecím konektorem typu 2 a výkonem 11kW (3 x 16A). Podle současného vývoje se tento typ stane standardem nabíjení, ke kterému výrobci elektrických vozidel postupně směřují. Jedná se o výhodnou kombinaci výkonu nabíjení a zároveň dostupné úrovně příkonu nabíjení vedle potřebného příkonu domácnosti. Společně s nabíječkou si objednejte chytré řízení odběru pomocí IoT metru. Díky němu splníte podmínky dotace a zároveň budete mít jistotu, že v době nabíjení nepřekročíte maximální příkon domu (tzv. rezervovaný příkon, zjednodušeně hodnotu hlavního jističe) a budete mít stabilní dodávku elektrické energie pro Vaši domácnost.

Jak se doma připravit na montáž wallboxu?

Podívejte se na toto zjednodušené schéma. Více informací najdete v našem informačním materiálu "Informace pro zákazníky - instalace nabíjecí stanice", který je volně dostupný v sekci KE STAŽENÍ. Tam naleznete i návod pro profesionály, který využije zejména Váš elektrikář, který Vám připraví potřebné rozvody v domácnosti. První krok - Zhodnocení na místě - je určen pouze pro laiky, kteří se v problematice nevyznají a potřebují připravit návrh "na klíč". Druhý krok - Podklady pro podání žádosti - je zpoplatněn pouze v případě, kdy vyplňujeme dokumenty za Vás, pokud si stáhnete a využijete naše šablony, tak nic neplatíte.

Pořízení wallboxu a získání dotace