DOMACÍ NABÍJEČKY AUTOMOBILŮ
JEDNODUCHÝ KONFIGURÁTOR
POHODLNÁ ONLINE PLATBA

Nabíjecí stanice EVmate ve verzi pro přímé propojení s měniči FVE

Nabíjecí stanice EVmate je nyní možné objednat ve verzi umožňující přímou komunikaci s měniči fotovoltaických elektráren. Tato verze nevyžaduje instalaci vlastního dynamického řízení výkonu nabíjení, toto je řešeno ovládáním nabíjecí stanice měničem FVE. Odpadá tak potřeba rozšíření rozvaděče o prostor pro vlastní řízení, dodatečný jistič řízení, instalace vlastního nepřímého měření – měřících cívek na přívodní vodiče objektu a propojení řízení a nabíjecí stanice, ať pomocí datového kabelu nebo bezdrátově pomocí RF modulů. Vše je nahrazeno komunikací s měničem a využití měření instalovaného při montáži FVE. Komunikace je bezdrátová, pomocí WiFi, a jedinou podmínkou je přihlášení měniče a nabíjecí stanice EVmate do stejné WiFi sítě. Nastavení komunikace probíhá automaticky.
V tuto chvíli jsou podporovány měniče GoodWe, Victron a Solax, další významné značky budou následovat. Verze nabíjecí stanice EVmate pro přímou komunikaci s měniči FVE je kompletně připravena a nevyžaduje instalaci žádných dalších prvků pro komunikaci s měničem. Hardware nabíjecí stanice EVmate je připraven na aktualizaci firmwaru, to znamená, že případné rozšíření podporovaných modelů měničů neznamená výměnu stanice, ale jen aktualizaci firmwaru stanice, která proběhne v drtivé většině případů automaticky po vydání nové verze.
Samozřejmostí zůstává nutnost dostát požadavkům norem, tedy instalaci jističe a proudového chrániče pro elektrický obvod nabíjecí stanice.
V tuto chvíli je možné objednávat nabíjecí stanice EVmate v této verzi, označené příponou „STR“, ve variantách 1P 3,7kW a 3P 11kW. Cenově je tato verze výhodnější již při nákupu a celkové náklady jsou výrazně nižší vzhledem k jednodušší a rychlejší instalaci.Shrnutí:

+ přímá komunikace s měniči FVE přes WiFi
+ dynamické řízení výkonu nabíjení přímo měničem FVE
+ cenově výhodnější
+ bez nutnosti instalovat IoT meter (vlastní kontrolér dynamického řízení)
+ bez nutnosti instalovat vlastní nepřímé měření - měřící cívky
+ bez nutnosti pevného propojení kontroléru dynamického řízení a nabíjecí stanice
+ podporuje měnič Goodwe (ES/EM/SBP s verzí firmwaru ARM15 a vyšší, ET/BT/EH/BH/EHB s verzí firmwaru ARM13 a vyšší)
+ podporuje měniče Victron Energy
+ podporuje měniče Solax
+ další rozšíření podporovaných modelů a značek v rámci vzdálené aktualizace firmwaru nabíjecí stanice
+ k dispozici i pro nejprodávanější verzi nabíjecí stanice 11kW, EVmate 01/2-3-16/STR
+ nižší cena
+ výrazně nižší celkové náklady vzhledem k jednodušší a rychlejší instalaci